„Co słychać?” – nr 10 (262) / 2012

W październikowym numerze „Co słychać?” dominują tematy związane z obchodzonym w PTT Rokiem Ochrony Przyrody. Już na pierwszej stronie Jan Nogaś przybliża nam sesję popularno-naukową z okazji 100 rocznicy utworzenia Sekcji Ochrony Tatr TT oraz 20-lecia utworzenia MAB, a którą z większą ilością szczegółów opisuje Barbara Morawska-Nowak wewnętrz numeru. W obchody Roku wpisuje się także notatka Artura Marć o spotkaniu z okazji 100. rocznicy śmieci ks. Bogusława Królikowskiego COr. W temacie ochrony przyrody możemy przeczytać również przedruk artykułu o prywatyzacji PKL.
Wieści z życia oddziałów przybliżają nam strony 2-3. Oprócz wspomnianej wcześniej informacji o spotkaniu Tarnowian przy grobie patrona ich Oddziału, możemy przeczytać o „Święcie Gór na Nizinach”, zorganizowanym po raz 11 przez kolegów z O/Poznań, udziale prezesa O/Dęblina w X „Święcie Drzewa” Klubu Gaja oraz o wyróżnieniach, jakie z okazji Światowego Dnia Turystyki otrzymali koledzy z Bielska-Białej i Nowego Sącza.
Numer uzupełnia wspomnienie o tragicznie zmarłym Ryszardzie Eustazym Patyku autorstwa Wojciecha Szarota i kolejny tekst Bartłomieja Grzegorza Sali pt. „Pieśń o baraniogórskim harnasiu”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,73 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.