„Co słychać?” nr 11 (299) / 2015

cs299Listopadowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron jak większość numerów w tym roku przybliża nam w znacznym stopniu przebieg obchodów Roku Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Znajdziemy w nim relacje z wernisażu okolicznościowej wystawy w Jaworznie, prezentacji przygotowanej dla więźniów z Zakładu Karnego w Trzebini, a także zaproszenie z kolejnego oddziału PTT – na przełomie listopada i grudnia wystawa będzie gościła w Sosnowcu. Jest też kolejny wiersz tego wybitnego poety.
Strona pierwsza informuje nas o „Biało-czerwonym wędrowaniu” zorganizowanym z okazji Narodowego Dnia Niepodległości przez Koło PTT w Kozach (M. Baron). Ciekawą inicjatywę Koła PTT w Oświęcimiu, jaką był I Rajd im. Czesława Klimczyka, relacjonują w numerze Adam Sordyl i Marcin Kolonko, z kolei Szymon Baron przybliża nam przebieg VIII Festiwalu Górskiego „Adrenalinium” w Żywcu, którego partnerem już po raz czwarty był Oddział PTT w Bielsku-Białej. Z tekstu Kseni Grzywy dowiemy się o corocznym liczeniu zwierzyny Babiogórskiego Parku Narodowego, w którym brali udział wolontariusze z bielskiego oddziału PTT.
Najdłuższym, bogato zilustrowanym, tekstem numeru jest relacja Stefana Sytniewskiego (O/Opole) z tegorocznego wyjazdu do Peru.
Wśród pozostałych artykułów w tym numerze znajdziemy zaproszenia do odwiedzenia jesiennych Bieszczad (J. Haduch) i poświęconej polskim legionistom wystawie w Krośnie, informację o sukcesie w ochronie wilka na Słowacji, relację z krakowskiego występu zespołu folklorystycznego „Żergamel” z Ułan-Ude (B. Morawska-Nowak) oraz notkę o jubileuszowym, 50. numerze „Płaju” (J. Haduch), który ukazał w roku XXV-lecia Towarzystwa Karpackiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,95 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.