„Co słychać?” nr 11 (383) / 2022

cs383Listopadowy numer „Co słychać?” o objętości 20 stron otwiera relacja z łódzkich Dni Gór, które w tym roku poświęcone były Wandzie Rutkiewicz.
Informacje Zarządu Głównego przynoszą nam tym razem omówienie I posiedzenia Prezydium ZG PTT XII kadencji oraz informację o wykonaniu odznak organizacyjnych z oryginalnej, historycznej matrycy. W tej części także wspomnienie niedawno zmałego Jacka Kolbuszewskiego, członka honorowego PTT.
Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów dowiemy się o górskich obchodach Narodowego Dnia Niepodległości przez oddziały PTT z Bielska-Białej, Chrzanowa, Mielca, Ostrowca Św., Poznania i Tarnowa oraz koło PTT w Oświęcimiu. W tej części przeczystacie także o rozpoczęciu obchodów 30-lecia Oddziału PTT w Radomiu, wyróżnieniu członków PTT z okazji Światowego Dnia Turystyki oraz udziale bielskiego PTT w liczeniu zwierząt na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Na kolejnych stronach znajdziecie także obszerną relację z X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Górach w Chrzanowie oraz poznańskich obchodach Święta Gór na Nizinach.
Numer uzupełnia dział „Z kart historii…”, w którym przybliżamy sylwetki Czesława Momatiuka i Bronisława Gustawicza.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 4,90 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.