„Co słychać?” – nr 12 (288) / 2014

Grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron przynosi dużo wieści z życia Zarządu Głównego PTT i oddziałów.
W końcu ukazał się 22. tom „Pamiętnika PTT”, którego tematem przewodnim jest Syberia, o czym informuje Szymon Baron. Józef Haduch zaprasza z kolei na najbliższe posiedzenie ZG PTT do Przesławia.
Na przełomie listopada i grudnia br. odbyły się konkursy wiedzy o górach w Chrzanowie i Myślenicach, o czym piszą Aldona Kozak i Milena Macko. Andrzejki w górach spędziły w tym roku Oddziały PTT z Krakowa (na Przehybie) i Bielska-Białej (pod Babią Górą), co opisują Małgorzata Dindorf i Szymon Baron. Wśród relacji z wycieczek górskich możemy przeczytać o wyjeździe w Tatry Koła PTT „Sabałowy Klan” z Opola autorstwa Stefanii Hyli, ostrowieckim Rajdzie Mikołajkowym pióra Renaty Kowalskiej oraz spotkaniu 150 członków PTT z Oddziałów w Chrzanowie i Nowym Sączu na Babiej Górze, o czym donosi Wojciech Szarota. Wśród nowości wydawniczych warto odnotować promocję książki Antoniny Sebesty w Krakowie oraz zbiór homilii ks. Szczepana Gacka pt. „Słowo Boże dla ludzi gór”, o czym informuje Barbara Morawska-Nowak. Dział ten uzupełnia informacja z ostatniej chwili o nowych władzach Koła PTT w Balicach.
Zainspirowany wywiadem z Michałem Myśliwcem, który ukazał się w poprzednim numerze „Co słychać?”, Józef Haduch przybliża książkę Stanisława Pagaczewskiego pt. „Znów idę na południe” oraz osobę Władysława Fronta – malarza z Babiej Góry, którego opisuje jedno z opowiadań Pagaczewskiego. „U stóp Gór Stołowych” to kolejny artykuł nieocenionego Bartłomieja Grzegorza Sali.
Kolejnym z prezesów oddziałów, którego na wywiad namówiła Kinga Buras jest Remigiusz Lichota z Chrzanowa.
Numer uzupełniają świąteczno-noworoczne życzenia prezesa PTT Józefa Haducha oraz naszego kapelana ks. Jóżefa Drabika oraz apel o przekazanie 1% podatku na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Rok 2015 w Polskim Towarzystwie Tatrzańskim obchodzony będzie jako Rok Kazimierza Przerwy-Tetmajera i to właśnie program obchodów zamyka ten numer „Co słychać?”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,16 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.