„Co słychać?” nr 12 (300) / 2015

cs300Grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwierają artykuł Janiny Mikołajczyk o otwarciu wystawy „Na Skalnym Podhalu” oraz życzenia świąteczne od prezesa PTT Józefa Haducha i naszego kapelana ks. Józefa Drabika.
Tradycyjnie nie brakuje i innych akcentów związanych z Rokiem Kazimierza Przerwy-Tetmajera. W numerze znajdziemy relację z okolicznościowej wystawy w Sosnowcu (J.Haduch) oraz wiersz tego wybitnego poety pt. „Melodia mgieł nocnych”.
Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy tylko podsumowanie XI posiedzenia Prezydium ZG (J.Haduch), natomiast dużo więcej nowinek przynoszą wiadomości z życia Oddziałów. Norbert Owczarek przybliża nam historię „Diablaków” z Dąbrowy Górniczej, które przekształciły się w Szkolnego Koło PTT przy bielskim oddziale PTT, z kolei Justyna Siwik relacjonuje Andrzejki pod Babia zorganizowane przez ten Oddział. W ostatnim czasie odbyły się dwa konkursy wiedzy o górach w Chrzanowie i Myślenicach, które przybliżają nam Remigiusz Lichota i Milena Macko.
W numerze znajdziemy także relację Barbary Morawskiej-Nowak z konferencji na temat „Bibliografii Tatr i Podtatrza” oraz zachętę do lektury niedawno wydanych: VII tomu „Kresowej Atlantydy”, „Karpackiego świata Bojków i Łemków”, „Wodospadów polskich Sudetów i Karpat” oraz dwóch książek o tematyce wspinaczkowej – wywiadu-rzeki z Krzysztofem Wielickim oraz „Treningu uzupełniającego dla wspinaczy”.
Numer uzupełnia wspomnienie śp. Marii Russ (S.Maciejewski) oraz zaproszenie na III Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,56 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.