„Co słychać?” nr 12 (384) / 2022

cs384Grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 20 stron otwierają życzenia prezes PTT Jolanty Augustyńskiej na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2023.
Wśród Informacji Zarządu Głównego obok relacji ze spotkania prezesów i skarbników oddziałów oraz podsumowania rozmów na temat zmian w przewodnictwie góskim i wysokogórskim, znajdziemy informacje związane ze zbliżającym się jubileuszem 150-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Dowiemy się o okolicznościowej odznace oraz dwóch górskich projektach w ramach obchodów: „150 szczytów na 150-lecie PTT” oraz „Od granic do granic”.
Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów dowiemy się o wyróżnieniach dla członków oddziałów PTT z Chrzanowa i Nowego Sącza. Przeczytamy także wspomnienie niedawno zmarłej prof. Barbary Oleksyn (O/Kraków) oraz relacje z bieżącej działalności oddziałów i kół: Andrzejek na Kudłaczach (O/Kraków), akcji „Czyste, Zielone Miasta” (O/Nowy Sącz), spotkania wigilijnego na Stożku (O/Sosnowiec) i spotkania pod Dziewiczą Górą (O/Poznań). W tej części także o mikołajkowej aktywności oddziałów PTT z Bielska-Białej, Ostrowca Św., Tarnobrzega i Tarnowa oraz z wyjazdu koleżanek z Koła „Sabałki” w Opole na Kretę.
W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Karola Stryjeńskiego i Henryka Bednarskiego.
Numer uzupełnia „Varia”, z której dowiemy się o projekcie utworzenia Muzeum Taternictwa i Narciarstwa, wspomnimy Koalicję „Ratujmy Karpaty” oraz dowiemy się, co można robić na zaśnieżonych, choć wciąż jesiennych, szwajcarskich szlakach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,60 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.