„Co słychać?” – nr 3 (243) / 2011

Marcowy numer „Co słychać?”, który jest już dostępny na naszej stronie internetowej, przynosi kolejne ciekawe artykuły.
Zaczynamy od historii – Barbara Morawska-Nowak przypomina nam o tym, że kolejka linowa na Kasprowy Wierch ma już 75 lat, a Janusz Machulik przedstawia kolejny szkic historyczny, tym razem o działalności koła PTT w Bielszowicach na Górnym Śląsku.
Sprawy aktualne kierują nas w stronę posiedzenia Zarządu Głównego w Tuchowie, które miało miejsce w lutym, a także przynoszą informację o nowych władzach Oddziału PTT w Bielsku-Białej oraz powołaniu szkolnego koła PTT w Starym Sączu. Koledzy z Tarnowa zapraszają z kolei na kolejny już konkurs wiedzy o górach.
W numerze również zachęta do zdobywania odznaki krajoznawczej im. Jana Pawła II autorstwa Janusza Eksnera, felieton Antoniny Sebesty o ochronie zwierząt tatrzańskich oraz artykuł Jarka Majchera o średniowiecznym szlaku na Monte Subasio.
Jarek Majcher prowokuje również do dyskusji artykułem „Kwadratura koła”, a cała redakcja pod raz kolejny zachęca do przedpłat na „Pamiętnik PTT”, subskrypcji „Kroniki Odrodzenia” oraz przekazania 1% na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,36 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.