„Co słychać?” nr 3 (303) / 2016

cs303Marcowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwierają życzenia wielkanocne od prezesa PTT oraz zachęta do wzięcia udziału w XVII Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej.
Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy relację z posiedzenia Prezydium i omówienie 24. tomu „Pamiętnika PTT” wraz z zachętą do dokonywania przedpłat.
Wieści z życia Oddziałów zdominowały informacje związane z działalnością kół. Szymon Baron informuje o nowych władzach Koła PTT w Kozach oraz powołaniu przy bielskim oddziale Szkolnego Koła PTT przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach, natomiast Zarząd Koła PTT w Oświęcimiu informuje o nowej siedzibie koła.
W dalszej części numeru znajdziemy relację Józefa Haducha z jubileuszu 40-lecia Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz informację o 80-leciu kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Przeczytamy także o pierwszym zimowym wejściu na Nanga Parbat, w którym niestety zabrakło naszych rodaków (J.Haduch), ochronie przyrody w Polsce (J.Mikołajczyk, J.Haduch) oraz dziejach polskiego Spisza z informacją o wystawie Tatrzańskiej Galerii (J. Skłodowski).
Z zamieszonych zaproszeń dowiemy się o wieczorze autorskim Antoniny Sebesty (O/Kraków), organizowanej już po raz piąty akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT” (O/Bielsko-Biała), I Biegu i Rajdzie Kurierów Sądeckich (O/Nowy Sącz) oraz VI Powiatowym Rajdzie na Orientację (O/Chrzanów).
Numer uzupełniają informacja o akcji „Czyste Tatry 2016” oraz tradycyjna zachęta do przekazania 1% podatku na rzecz PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,04 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.