„Co słychać?” nr 3 (363) / 2021

cs363Marcowy numer „Co słychać?” o objętości 8 stron otwiera artykuł Józefa Haducha na temat niepokojących zmian zachodzących w polskich Karpatach.  
Wśród wieści z życia ZG PTT w tym numerze znajdziemy relację z VII posiedzenia Zarządu Głównego PTT oraz krótką notką o spotkaniu przewodników na Jasnej Górze.
Z wieści z życia oddziałów dowiemy się o zimowej aktywności naszych oddziałów. Oddział PTT w Sosnowcu po raz 36 wybrał się zimową porą na Babią Górę, a członkowie i sympatycy PTT z Bielska-Białej i Mielca wzięli udział w zimowych biwakach, odpowiednio pod Pilskiem i pod Lachów Groniem. W tej części także wspomnienie zmarłego założyciela Oddziału PTT w Jaworznie, Romana Agdana. 
Po raz kolejny mamy okazję przeczytać wywiad Kingi Buras, która tym razem rozmawiała z wiceprezesem PTT, Tomaszem Kwiatkowskim z Oddziału w Radomiu.
Tematem historycznym, poruszonym w tym numerze, jest 30. rocznica śmierci Jana Alfreda Szczepańskiego oraz 85. rocznica pierwszego kursu kolejki na Kasprowy Wierch.
Numer uzupełniają wspomnienie niedawno zmarłego Stanisława Biela, taternika i alpinisty oraz tradycyjny o tej porze roku apel o przekazanie 1% podatku na rzecz PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,81 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.