„Co słychać?” – nr 4 (280) / 2014

Z kilkudniowym opóźnieniem oddajemy do Waszych rąk kwietniowy, 12-stronicowy numer „Co słychać?” z przygotowaną przez naszego kapelana ks. Józefa Drabika – wielkopostną refleksją o Krzyżu oraz świątecznymi życzeniami od Prezesa PTT Józefa Haducha.
Tradycyjnie najobszerniejszy jest dział poświęcony działaniom PTT.
„Z życia ZG PTT” przynosi nam relacje z III posiedzenia Prezydium ZG, stanowisko PTT w sprawie projektu rozbudowy ośrodka narciarskiego w Beskidzie Małym oraz informację o nowym dyrektorze TPN.
„Z życia Oddziałów” tym razem zajmuje prawie sześć stron, a znajdziemy w nim informacje o nowych władzach oddziałów PTT w Bielsku-Białej i Krakowie oraz dawno niesłyszane wieści od kolegów z Ostrzeszowa. Dużą część zajmują sprawy związane z ochroną przyrody – Norbert Owczarek relacjonuje rozpoczęcie akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2014” organizowaną przez kolegów z O/Bielsko-Biała, Dorota Pośpiech przybliża nam ideę sprzątania szlaków na Roztoczu, a Remigiusz Lichota streszcza akcję sadzenia lasu, w której wzięły udział szkolne koła PTT z Chrzanowa. Wśród innych wydarzeń oddziałowych godne odnotowania są wyróżnienia dla członków Oddziału PTT „Beskid” z Nowego Sącza za zasługi na rzecz sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przeczytamy tu także o XXIX Zimowym Wejściu na Babią Górą zorganizowanym przez Oddział PTT w Sosnowcu oraz XXVI Rajdzie Pamięci Narodowej w Dęblinie, a także o pozaturystycznych sukcesach członków PTT – ukończeniu XV Półmaratonu Żywieckiego przez dziewięcioro członków Sekcji Biegowej istniejącej przy nowosądeckim PTT oraz akordeonowych wyczynach Antka Kwiatkowskiego z Oddziału PTT w Radomiu.
Nowością w numerze jest pierwszy z cyklu wywiadów, w których przedstawimy sylwetki prezesów oddziałów PTT z całej Polski. Jako pierwszego Kinga Buras „przesłuchała” Wojciecha Szarotę – prezesa Oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu.
Numer uzupełnia relacja Barbary Morawskiej-Nowak ze spotkania Fundacji Papieskie Szlaki u kardynała Dziwisza, stanowisko PTT w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Małopolsce w roku 2022 oraz wspomnienie o ks. Kazimierzu Krakowczyku – pasterzu spod Turbacza.
Na kilka dni przed końcem kwietnia przypominamy ponadto, że 1% podatku można przekazać na działalność statutową PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,04 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.