„Co słychać?” nr 4 (304) / 2016

cs304Kwietniowy numer „Co słychać?” o objętości 8 stron otwiera artykuł Jana Nogasia o pierwszej turystce tatrzańskiej, jaką była Beata Łaska.
Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy tym razem tylko relację z kolejnego posiedzenia Prezydium, natomiast najwięcej jest relacji z życia oddziałów. Przeczytamy o nowych władzach Oddziału PTT w Jaworznie, wycieczce Koła PTT „Sabałowy Klan” z Opola w Tatry oraz wieczorze autorskim Antoniny Sebesty z Oddziału PTT w Krakowie.
Dużo dzieje się u młodych adeptów turystyki górskiej. W Bielsku-Białej założone zostało nowe Szkolne Koło PTT „Pionowy Świat”, z kolei niedawno utworzone przy oddziale krakowskim SK PTT „Sobieski Sunrise Team” odbyło pierwszą górską wycieczkę na Wielką Rycerzową. W ostatnim czasie odbyły się także VII Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „Bieszczady” w Tarnowie, Ekologiczna akcja sadzenia drzew przez młodzież Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddziału w Chrzanowie oraz VI Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT w Chrzanowie. O tym wszystkim przeczytacie w kwietniowym numerze.
Numer uzupełniają informacja o najdłuższym kolejowym tunelu pod Alpami oraz tradycyjna zachęta do przekazania 1% podatku na rzecz PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,70 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.