„Co słychać?” – nr 5 (257) / 2012

Majowy numer „Co słychać” zawiera w dużej mierze tematy związane z obchodzonym przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie – Rokiem Ochrony Przyrody. Zaczynamy od artykułu Barbary Morawskiej-Nowak poświęconego Janowi Gwalbertowi Pawlikowskiego – inicjatorowi powołania przed stu laty Sekcji Ochrony Tatr TT. Warto również zapoznać się z tekstem Krzysztofa Czesaka pt. „Zielone okrycie Ziemi”, a także relacjami z XXI Dni Gór PTT w Łodzi, których tematem przewodnim była „Turystyka w zgodzie z naturą” oraz konferencji „Komunikacja korporacyjna w parkach narodowych – teraźniejszość i przyszłość”. Znajdziemy tu także krótki artykulik Krzysztofa Karbowskiego o dęblińskim „Dniu Wróbla” oraz zaproszenie na sesję popularno-naukową „Sekcja Ochrony Tatr Towarzystwa Tatrzańskie w 100 rocznicę założenia” organizowaną wspólnie przez PTT i TPN w Zakopanem.
Kolejnym tematem rocznicowym, który jest poruszany w numerze, jest kolejny artykuł Janusza Machulika o swojszczyźnie, wpisujący się w przyszłoroczną 140. rocznicę powstania naszego Towarzystwa.
Numer uzupełniają relacja Łukasza Gierlasińskiego z wyprawy trekkingowej „Bałkany 2012”, zorganizowanej przez kolegów z Oddziału PTT w Bielsku-Białej, kolejna opowieść Bartłomieja Grzegorza Sali, tym razem pt. „Między Górami Dynarskimi a Karpatami” oraz relacja Barbary Morawskiej-Nowak o odsłonięciu tablicy poświęconej Wandzie Rutkiewicz na symbolicznym cmentarzu ludzi gór pod Osterwą.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,41 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.