„Co słychać?” – nr 5 (269) / 2013

Informujemy o ukazaniu się majowego numeru „Co słychać?”, w którym dużą część stanowią relacje z kwietniowych wydarzeń zorganizowanych w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013”, której animatorem jest Oddział PTT w Bielsku-Białej. Znajdziemy tu relację Szymona Barona z inauguracji akcji w rejonie Szyndzielni i Klimczoka, wśród uczestników której były m.in. grupy z oddziałów PTT w Chrzanowie i Jaworznie. Tomasz Węgrzyn relacjonuje sprzątanie Beskidu Małego w rejonie Potrójnej przez grupy z Koła PTT w Kozach, a Norbert Owczarek przybliża nam sprzątanie rejonu Błatniej w Beskidzie Śląskim. Warto dodać także o wsparciu akcji, podobnie jak przed rokiem przez Koło PTTK „Beskidek” z Porąbki, które posprzątało końcem kwietnia rejon Żaru o czym pisze Michał Niemczyk. O wydarzeniach towarzyszących akcji piszą także Robert Słonka i Aldona Bujak.
W numerze znajdziemy także ciekawy artykuł Niny Mikołajczyk o kolejnym ciekawym miejscu w Stanach Zjednoczonych – malowniczym Antelope Canyon oraz wspomnienie Barbary Morawskiej-Nowak o zmarłych z Oddziału PTT w Krakowie: prof. Jerzym Tomaszewskim i prof. Halinie Piękoś-Mirkowej.
Numer uzupełnia zaproszenie na obchody 140. rocznicy powołania Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, do udziału w których gorąco zachęcamy.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,16 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.