„Co słychać?” – nr 6 (258) / 2012

Czerwcowy numer „Co słychać” ponownie jest zdominowany przez tematy związane z Rokiem Ochrony Przyrody. Już na pierwszej stronie znajdziemy zaproszenie do udziału w „Największym sprzątaniu Tatr w historii”, organizowanym przez krakowski Klub Podróżników „Śródziemie”. W środku numeru można przeczytać także relację Barbary Morawskiej-Nowak z sesji popularno-naukowej TPN i PTT „Sekcja Ochrony Tatr TT w 100.  rocznicę założenia” oraz podsumowanie akcji „Sprzątamy Beskid Mały” autorstwa Szymona Barona. W temat obchodów Roku wpisuje się także tekst Grażyny Jedlikowskiej o wycieczce do rezerwatów przyrody na Ponidziu.
O bieżącej działalności ZG PTT warto przeczytać w artykułach Marcina Kolonki pt. „Spotkanie członków PTT na tatrzańskiej ziemi” oraz Janiny Mikołajczyk pt. „Tatry w maju”.
W gazetce znajdziemy także relację z Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Górach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, powołania nowych szkolnych kół PTT w Chrzanowie oraz wyprawy trekkingowej Oddziału PTT w Bielsku-Białej na pogranicze Szwajcarii i Liechtensteinu.
Numer uzupełniają artykuł Józefa Durdena o drogowskazach, relacja Krzysztofa Karbowskiego z działalności Oddziału PTT w Dęblinie w trakcie Miesiąca Pamięci Narodowej oraz Karoliny Smyk o odsłonięciu tablicy Wandy Rutkiewicz na symbolicznym cmentarzu ludzi gór pod Osterwą.

W tym miejscu, w imieniu redakcji apelujemy do wszystkich czytelników o przesyłanie relacji z wakacyjnych wyjazdów, zarówno tych dalszych, jak i w najbliższą okolicę. Dzięki temu wakacyjny numer naszego miesięcznika powinien być jeszcze ciekawszy!

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,46 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.