„Co słychać?” nr 6 (342) / 2019

cs342Czerwcowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwiera skład nowo wybranych władz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na lata 2019-2022.
W wieściach z życia Z PTT przeczytamy o obradach XI sprawozdawczo-wyborczego Zjazdu Delegatów PTT, ostatnim posiedzeniu X kadencji oraz I posiedzeniu XI kadencji Zarząd Głównego. Tę sekcję uzupełnia zaproszenie na XXXIV Ogólnopolskie Spotkanie Oddziałów PTT w Zawoi.
Wśród bardzo obszernych informacji z życia Oddziałów mamy okazję zapoznać się z relacją z trzeciego etapu radomskiego rajdu „Góry bez Granic z PTT”, omówieniem zorganizowanych przez Oddział Łódzki PTT Dni Gór 2019 wraz z podsumowaniem X Przeglądu diaporam górskich oraz o obchodach jubileuszu XX-lecia PTT w Tarnobrzegu. Z tej części dowiemy się także o 27. spotkaniu taterników-seniorów w schronisku nad Morskim Okiem, XVI Jurajskim Rajdzie Rowerowym sosnowieckiego PTT, czerwonym pobycie Koła „Sabałowy Klan” w Pieninach oraz X Ponadgimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Górach w Tarnowie. Dodatkowo mamy okazję poznać nowe władze Oddziału PTT w Chrzanowie oraz dowiedzieć się o utworzeniu kolejnego Szkolnego Koła PTT przy tym oddziale. Nie brakuje informacji o wyróżnieniach: Wojciech Szarota został Człowiekiem Branży Turystycznego roku 2018, a Koło PTT w Kozach uhonorowało wyróżnieniem „Prowadzę na szczyt…” Mirosława Frączka. Dział ten zamyka informacja o sprzątaniu miejscowego kamieniołom właśnie przez koziańskie koła PTT.
Numer uzupełnia artykuł o Annie Czerwińskiej – Zygmuncie Berdychowskim – nowych członkach honorowych Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz krótka informacja o góralskich jubileuszach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,03 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.