„Co słychać?” nr 7 (379) / 2022

cs379Lipcowy numer „Co słychać?” o objętości 20 stron otwiera podsumowanie XII Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PTT, który odbył się w dniach 4-5 czerwca 2022 r. w Kuźnicach. Prezes na drugą kadencję została wybrana Jolanta Augustyńska.
Informacje Zarządu Głównego przynoszą nam wieści z przebiegu ostatniego posiedzenia ZG PTT XI kadencji oraz pierwszego w XII kadencji. W tej części przeczytamy także o wręczenie pamiątkowych dyplomów Włodzimierzowi Janusikowi i prof. Jerzemu Lefeldowi, którzy zostali przez Zjazd uhonorowani godnością członków honorowych PTT, a którzy nie mogli wziąć w nim udziału.
Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów przeczytamy o nowych władzach w oddziale PTT z Krakowa oraz jubileuszu 30-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Oświęcimiu. Przeczytamy także o finale akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2022” oraz XIX Rajdzie „Perciami Ku Wierchom”, który tym razem odbył się w Słowackim Raju. Dowiemy się ponadto o wędrówce bielskiego oddziału PTT po mniej znanych Bieszczadach, wycieczce Oddziału PTT z Ostrowca Świętokrzyskiego na Ponidzie oraz uczczeniu przez Oddział Dębliński pamięci żołnierzy poległych w Brzezinach.
W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Haliny Krüger-Syrokomskiej i Jana Długosza. Ponadto przeczytamy o stuleciu Muzeum Tatrzańskiego i o Dworcu Tatrzańskim.
Numer zamyka dział „Varia”, a w nim informacja o planie utworzenia Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach-Bogucicach oraz pierwszym tomie rocznika „Res Carpathica” wydanego przez stowarzyszenie o tej samej nazwie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,84 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.