„Co słychać?” – nr 7-8 (271-272) / 2013

Wakacyjny numer informatora „Co słychać?” przynosi nam informacje o obchodach 140-lecia PTT, które odbyły się w dniach 22-23 czerwca 2013 r. w Zakopanem. Relacja Jana Nogasia okraszona jest sześcioma zdjęciami autorstwa Jerzego Zielińskiego.
Wśród wieści z życia ZG PTT możemy przeczytać o posiedzeniu ZG PTT oraz Zjeździe Delegatów PTT, podczas którego zatwierdzono sprawozdania za rok 2012. Znajdziemy tu także informację o odznaczeniu trzech naszych kolegów odznakami honorowymi „Za zasługi dla turystyki”, wzmiankę o ukazaniu się „Bibliografii 'Pamiętników PTT’, t. 1-20” oraz relację z II Forum Współpracy na rzecz Natura 2000.
Wśród wieści z Oddziałów należy podkreślić założenie kolejnego Szkolnego Koła PTT przez O/Chrzanów oraz nawiązanie współpracy z czeskimi turystami przez kolegów z O/Bielsko-Biała. Warto również zapoznać się z zaproszeniem na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Oddziałów PTT. Jest też i smutna informacja o śmierci Jana Krajewskiego z Nowego Sącza, członka Głównego Sądu Koleżeńskiego PTT.
Tematykę podróżniczą poruszają tym razem dwa artykuły. Nina Mikołajczyk w kolejnej odsłonie swojej podróży pod Stanach Zjednoczonych przybliża nam łuki skalne z Arches National Park, a Irena i Stefan Sytniewscy zabierają nas na trekking wokół Manaslu.
Numer uzupełniają artykuły Barbary Morawskiej-Nowak o tragicznie zmarłym Arturze Hajzerze oraz Barłomieja Grzegorza Sali o kłodzkich legendach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,83 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.