„Czarnohora” – pokaz slajdów Szymona Barona – 15 czerwca 2012 r.

W ramach współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach, rozpoczętej udziałem uczniów w akcji „Sprzątamy Beskid Mały”, odbył się pokaz slajdów Szymona Barona pt. „Czarnohora”. Poniżej zamieszczamy krótką notkę o tym wydarzeniu ze strony internetowej liceum:
.
15 czerwca w sali internetowej naszego liceum odbyło się spotkanie z prezesem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego podróżnikiem Szymonem Baronem, który zaprezentował serię slajdów z podróży po Czarnohorze. Uczestnicy dzięki slajdom mogli przemierzyć szlaki oraz otrzymać szereg informacji z zakresu przyrody i historii tego rejonu. Uzyskali również szereg praktycznych wskazówek na temat zorganizowania takiej wyprawy. Miejmy nadzieję, że tego typu spotkania na trwałe wpiszą się do kalendarza szkolnego. Liczymy na współpracę z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim i już teraz zapraszamy na kolejne pokazy slajdów w Galerii na strychu.
Przed prelekcją Szymona Barona miała miejsce krótka prezentacja podsumowująca akcję PTT „Sprzątamy Beskid Mały” dla obszaru Hrobaczej Łąki. Uczniowie z SP nr 2, Liceum oraz mieszkańcy gminy Kozy zaangażowani w jej przebieg otrzymali symboliczne Dyplomy-podziękowania, a pomysłodawca i koordynator akcji p. Tomasz Węgrzyn szczególne słowa uznania, oklaski i „niespodziankę” za zainicjowanie i przeprowadzenie całości przedsięwzięcia. Dla zobrazowania skali i zakresu akcji niech posłużą dwa artykuły umieszczone w lokalnej prasie Kronice BeskidzkiejRegionie  (…). Dziękujemy za docenienie w nich wkładu uczniów naszego liceum w całość zadania.

Miłosz Zelek
.

pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.