Czarny Staw Gąsienicowy (Tatry Wysokie) – wycieczka górska – 8 czerwca 2019 r.

W czasie, gdy delegaci naszego Oddziału obradowali podczas Zjazdu Delegatów PTT, w pięć osób postanowiliśmy spędzić czas nieco aktywniej, na górskim szlaku.
Najwcześniej, bo po czwartej rano, ze schroniska Murowaniec wyruszył Norbert, który zaplanował przejście fragmentu Orlej Perci od Przełęczy Zawrat po Żleb Kulczyńskiego. Mnóstwo śniegu, sporo lodu, przykryte białą pokrywą łańcuchy sprawiły, że nie było to łatwe wyzwanie.
W międzyczasie z Kuźnic wyruszyła czwórka turystów z planem przejścia jakiejś ciekawej trasy. Ze względu na warunki terenowe dotarliśmy tylko do Czarnego Stawu Gąsienicowego, gdzie poczekaliśmy chwilę na schodzącego Norberta.
Następie dwie osoby zeszły z powrotem do Kuźnic, licząc, że załapią się jeszcze na końcówkę pierwszego dnia Zjazdu, a pozostali, spragnieni wrażeń, ruszyli w stronę Kasprowego Wierchu i dalej na Kopę Kondracką. Łącznie tego dnia ta trójka przeszła niemal trzydzieści kilometrów tatrzańskich szlaków.
Pogoda dopisywała nam cały dzień, a i widoki były cudowne – idealne do robienia ciekawych zdjęć. Krótko podsumowując – kolejna, udana wycieczka!

SB
.

nasza piątka nad Czarnym Stawem Gąsienicowym

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.