Członkowie Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” laureatami XXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”

Z radością przekazujemy informacje o wynikach XVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskiadach 2021”, bowiem praca „Kalendarz Górski” wykonana przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej (sympatycy Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”) została uznana przez jury za jedną z najlepszych. Jak czytamy na stronie konkursu: „Jury XXVIII MKP „Mieszkam w Beskidach” informuje, że w bieżącej edycji konkursu, w fazie pierwszej, szacunkowo wzięło udział około siedmiu tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Na drugi etap konkursu wpłynęło około pięć i pół tysiąca prac”. Grand Prix XXVIII MKP „MIESZKAM W BESKIDACH” otrzymał Ryszard Gawron za prace pt. „Kaplica leśna w Kiełbasowie” oraz „Stara Karczma w Jeleśni”.
Praca wykonana przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej zatytułowana jest „Kalendarz górski”. Tworzy ją 12 obrazów pokazujący kolejne miesiące roku namalowane oraz kolorowane przez sześciu autorów, a są nimi: Agnieszka Adamek, Joanna Gołuch, Danuta Płonka, Janina Nawrocka, Małgorzata Habzda i Paweł Jodłowiec. Jury konkursu przyznało nam Dyplomy za zajęcie 1 miejsca w konkursie dla każdego autora, trzeba dodać, że tego typu wyróżnień jest kilka, bowiem składaja się na nie Nagrody Specjalne i Nagrody Dyrektora. Tym samym nasza praca znalazła się wśród około 40 wyróżnionych prac z kilku tysięcy nadesłanych na konkurs. Wielkie Brawa.
Zachęcamy też do zapoznania się z relacją na stronie: www.goroterapia.pl.

Robert Słonka

nagrodzony kalendarz górski autorstwa członków Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.