Czupel (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 28 marca 2024 r.

28 marca Szkolne Koło PTT „Pionowy Świat” w V LO zaprosiło uczniów klas maturalnych na wycieczkę w góry. Wyruszyliśmy o godzinie 6:30 sprzed kościoła w Straconce, a następnie przeszliśmy przez Magurkę, Czupel, Rogacz. Potem zeszliśmy do Międzybrodzia i ponownie podjęliśmy marsz, przechodząc przez Nowy Świat oraz Gaiki i zakończyliśmy wycieczkę około godziny 15:00 w miejscu, w którym zaczynaliśmy trasę.
Chociaż całą wędrówkę zaczęliśmy w deszczu, a później momentami zmagaliśmy się z dość silnym wiatrem, na pogodę nikt nie narzekał. Wyjście miało dla nas charakter bardzo symboliczny – było to nasze ostatnie wyjście ze szkolnego klubu jako uczniowie V LO. Było to niezapomniane przeżycie domykające nasz czas spędzony w tej szkole oraz podsumowanie wszystkich wspólnych wypraw. Jestem pewna, że każdy z nas zachowa wiele pięknych wspomnień z gór. Dziękujemy!

Julia Zielińska

pożegnalna wycieczka SK PTT dla tegorocznych maturzystów

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2024, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.