Czupel (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 5 czerwca 2020 r.

Za nami kolejny wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach zdobywania Korony Góry Polski. Tym razem dwie osoby z placówki w Bielsku-Białej wędrowały na szczyt Czupla w Beskidzie Małym, który już wcześniej zdobyliśmy z młodzieżą z Kęt, Oświęcimia i Żywca. Oddział PTT w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

W piątek, 5 czerwca 2020 r. wybraliśmy się na Magurkę Wilkowicką i Czupel. Niestety, warunki atmosferyczne nam nie sprzyjały. Podczas podejścia mgła ograniczała piękne widoki, a deszcze był nieprzyjemny. Na szczęście, nic nikomu się nie stało i udało się dotrzeć na oba szczyty.
Wracając z Czupla zatrzymaliśmy się w schronisku na krótki postój z ciepłą herbatą. Ogrzaliśmy się, po czym ruszyliśmy w dół. Pogoda poprawiła się. Deszcz już nie padał, a mgła na tyle zniknęła, że można było zaobserwować w dole miasto.
Wycieczka była bardzo udana.

Bronek
.

na szczycie Czupla

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.