Dolina Pięciu Stawów Polskich (Tatry Wysokie) – wycieczka górska dla młodzieży – 1 października 2022 r.

Wcześnie rano, w sobotę 1 października spod V LO w Bielsku-Białej wyjechał autokar Szkolnego Koła PTT „Pionowy Świat”. Celem była Palenica Białczańska, skąd uczestnicy mieli się udać do schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów.
Początkowo, idąc drogą prowadzącą do Morskiego Oka, minęliśmy piękne Wodogrzmoty Mickiewicza, jednocześnie zgłębiając pochodzenie tej nazwy. Następnie skierowaliśmy się w stronę Doliny Roztoki i stamtąd, idąc niebieskim szlakiem, dotarliśmy do majestatycznej Wielkiej Siklawy. Niestety, w drodze do schroniska, złapał nas lekki deszcz, który jednak szybko przeminął. Dzięki temu mogliśmy podziwiać Dolinę Pięciu Stawów Polskich w pełnej okazałości. W dół zeszliśmy czarnym szlakiem, a do Bielska-Białej, zmęczeni, ale zadowoleni, dotarliśmy ok. 19.
Jesteśmy szczególnie zadowoleni z naszej wyprawy w Tatry, gdyż dla wielu z nas była ona pierwszą, w jaką wyruszyliśmy z PTT. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim naszym opiekunom i przewodnikowi, bez których wyprawa ta nie mogłaby się odbyć.

Mikołaj Kurowski

„Piątka” w „Piątce”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.