Filip Filarski w akcji #szczytnycel

Pasja, wytrwałość, miłość do gór, empatia, chęć pomocy innym – tym kierował się Filip Filarski, członek SK PTT „Halniaki”, podejmując wyzwanie #szczytnycel.
Jedna z czechowickich firm w tym roku świętując 100-lecie działalności postanowiła uczcić to w ciekawy, niespotykany sposób – mianowicie wystarczyło się zalogować i podczas górskich wędrówek zdobywać szczyty. Oni przeliczali metry n.p.m. na złotówki, a uzyskana kwota zostanie przekazana Hospicjum Dziecięcemu „Świetlikowo” w Tychach. Nagrodą dla uczestnika akcji po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów było zdobycie koszulki z logo akcji, ale najważniejszą było uczucie wielkiej satysfakcji, spełnienia i udowodnienia sobie i innym – Da się! Warto!
Młody uczestnik pomimo wielu innych pokus oraz „rzeczy do zrobienia” postanowił pomóc wiedząc, że inni mogą mieć gorzej – cierpią z powodu choroby, izolacji, odtrącenia, braku rodziny czy kontaktu z rówieśnikami, nie mogą spędzić czasu tak jakby chcieli. W ciągu trwania akcji, od 12.01 do 11.05 udało się wraz z mamą pokonać ok. 30 tys metrów, zdobyć szczyty, przełęcze, wzniesienia okolicznych Beskidów: Małego, Śląskiego, Żywieckiego, ale będąc u cioci nie zawahał się zdobyć też Beskid Sądecki. Łącznie, oboje z mamą uzyskali po 555 punktów.

AKF

P.S.
Zachęcamy innych uczestników akcji #szczytnycel do podzielenia się swoimi wynikami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.