Filipka (Beskid Śląski, Czechy) – wycieczka górska – 30 grudnia 2023 r.

W przedostatni dzień roku 2023, grupa członków Oddziału PTT w Bielsku-Białej wybrała się w Beskid Śląski po czeskiej stronie granicy. Była to wycieczka na pożegnanie turystycznego roku i odbyła się w bardzo miłym towarzystwie!
Busem Linea Trans przejechaliśmy z Bielska-Białej do Cieszyna, następnie udaliśmy się na České dráhy, by pociągiem z Czeskiego Cieszyna dostać siędo Bystrzycy. Ostatnim odcinek do Nydka przejechaliśmy busem Z-Group a.s.
Z Nydku wyruszyliśmy niebieskim szlakiem do Huchova, skąd szlakiem rowerowym doszliśmy do schroniska na Filipce. Tutaj zrobiliśmy postój na obiad, a następnie, po zrobieniu zdjęcia grupowego, zeszliśmy szlakiem zielonym do Gródka.
Do Czeskiego Cieszyna wrócilismy pociągiem i zakończyliśmy wycieczkę w Hospodzie u Huberta w towarzystwie miłych turystek z angielskiego Blackpool, Ani i Ali.
Podczas dzisiejszej wycieczki pokonaliśmy dystans 17,11 km z łączną sumą podejść wynoszącą 367 metrów. Na trasie panowało zachmurzenie umiarkowane, a temperatura wynosiła +8⁰C
Zapraszam na wycieczki w 2024 roku !

Tadeusz Budny

nasza grupa na Filipce

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.