„Główny Szlak Sudecki” – prelekcja Miłosza Zelka – 17 grudnia 2019 r.

We wtorkowy wieczór, do lokalu PTT w Bielsku-Białej przybyli chętni na opowieść o Głównym Szlaku Sudeckim. I dobrze zrobili, bo jak zawsze podczas prelekcji Miłosza Zelka, było warto.
Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że jednym z marzeń naszego kolegi, które rozpoczął kilka lat temu, było przejście, przed kolejnymi, okrągłymi urodzinami, wszystkich głównych szlaków w polskich górach. Na poprzednich prelekcjach Miłosza poznaliśmy już Główny Szlak Beskidzki, Mały Szlak Beskidzki i Główny Szlak Świętokrzyski… Teraz przyszła pora na ostatni z nich – Główny Szlak Sudecki.
Choć za oknem dość ponura aura, lokal PTT rozświetlały barwy lata, bo to właśnie tą porą roku w latach 2018-2019 wędrował nasz prelegent po Dolnym Śląsku. Było mnóstwo pięknych zdjęć, wiele ciekawostek historycznych, a także praktycznych informacji dla osób, które planują wyruszyć na szlak… A jak już zobaczyliśmy piękne łany dojrzałego zboża, cudowne łąki pełne kwiatów oraz soczystą zieleń lasów… to pewnie każdy z nas zapragnął przenieść się na Główny Szlak Sudecki.
Dzisiejsza prelekcja była ostatnią w roku 2019. Na kolejne zapraszamy już po Nowym Roku.

SB
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.