„Główny Szlak Świętokrzyski” – prelekcja Miłosza Zelka – 25 października 2016 r.

W ostatni październikowy wtorek spotkaliśmy się w lokalu bielskiego PTT by wysłuchać ciekawej prelekcji opracowanej przez prezesa Koła PTT w Kozach, Miłosza Zelka.
Po ubiegłorocznych przygodach na Głównym Szlaku Beskidzkim, w tegoroczne wakacje nasz prelegent postanowił przejść najkrótszy z głównych szlaków długodystansowych w polskich górach, a więc Główny Szlak Świętokrzyski. Dowiedzieliśmy się, że wiele fragmentów tego szlaku, którego długość wynosi 92 km (wg starszej literatury 105 km), prowadzi drogami, także asfaltowymi, a by w pełni cieszyć się z położonych na szlaku i w jego pobliżu atrakcji, należałoby poświęcić na jego pokonanie około 6-7 dni. Choć samo przejście szlaku można bez problemu zaplanować na 3-4 dni marszu, szereg atrakcji archologiczno-geologicznych Gór Świętokrzyskich często zachęca do odbicia z wyznakowanej czerwonymi znakami ścieżki.
W przyszłym roku Miłosz planuje przejście Głównego Szlaku Sudeckiego, by zakończyć przejścia głównymi szlakami polskich gór – życzymy powodzenia!

SB
.

Miłosz Zelek w trakcie prelekcji

Miłosz Zelek w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.