III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o górach Polski – finał – 5 kwietnia 2019 r.

W dniu 5 kwietnia 2019 r., w gościnnych pomieszczeniach II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie odbył się, organizowany przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Górach Polski. Głównym przedmiotem Konkursu są Tatry i Podtatrze oraz zasady zachowania się w górach. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz będących uczniami tych szkół członków organizacji młodzieżowych.
W tym roku do konkursu zgłosiło się 35 uczniów z miejscowości, w których działają koła i oddziały Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Konkurs składał się z 2 części: pisemnej i ustnej. W części ustnej, uczestnicy wybierają właściwą odpowiedź w teście składającym się z 50 pytań. Ci, którzy w teście uzyskają największą ilość punktów, przechodzą do części ustnej. Tu należy odpowiedzieć na wylosowane przez siebie 5 pytań. Odpowiedzi ocenia Komisja Konkursowa wyłoniona przez Organizatora Konkursu.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się uczniowie z naszego terenu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych punktowane miejsca zajęły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Marii Konopnickiej w Milówce: Paulina Hutyra i Anna Szatanik. Ich opiekunem był członek naszego Oddziału, nauczyciel, przewodnik tatrzański, Piotr Piętka. Również w tej kategorii zaszczytne II miejsce wywalczył uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, członek Oddziału PTT w Bielsku-Białej, Filip Jędrzejewski, który przyjechał z mamą Alicją.
Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali stosowne dyplomy, a laureaci nagrody w postaci publikacji i sprzętu turystycznego, których fundatorami byli, m.in. Zarząd Główny PTT i Tatrzański Park Narodowy.
Zachęcamy uczniów i opiekunów do rozpoczęcia przygotowań do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku. Warto tam być, warto wiedzieć więcej.

Jan Nogaś
.

pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu, opiekunów i jurorów

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.