III posiedzenie ZG PTT XI kadencji – Sandomierz, 24 stycznia 2020 r.

W Sandomierzu w piątkowy wieczór 24 stycznia 2020 r. w czasie VII Spotkań Zimowych z PTT odbyło się trzecie z kolei, a pierwsze w nowym roku posiedzenie Zarządu Głównego XI kadencji Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Nasz Oddział reprezentował Jan Nogaś oraz mocno spóźniona przez piątkowe korki Martyna Ptaszek.
Podczas obrad przedyskutowany i przyjęty został preliminarz finansowy na 2020 rok. Część posiedzenia została poświęcona sprawom wydawniczym.Początek roku to bowiem czas ukazania się kolejnego tomu Pamiętnika. Podtrzymując ustalenia Prezydium ZG PTT wprowadzono istotne zmiany w wydawnicze, które uzależniają ilość wydrukowanych sztuk Pamiętnika od ilości zebranych przedpłat lub uzyskanych dotacji od Urzędu Marszałkowskiego. Takie rozwiązanie zaproponowano ponieważ pozwala no na określenie rzeczywistego zapotrzebowania na wydruk papierowych wersji Pamiętników. Dla kupujących oznaczać to będzie, że po zamknięciu list chętnych nie będzie możliwości kupienia książki. Natomiast wszystkie tomy Pamiętników dostępne są w wersji elektronicznej.
Ponadto dyskutowano o sprawach przewodnickich. Powołano zespół w składzie Paweł Myślik oraz Jan Nogaś w celu rozpoznania możliwości i zasobów potrzebnych do uruchomienia kursu na Przewodnika Tatrzańskiego przy PTT.
Ze względu na ciągle rosnącą liczbę szkolnych kół przy Oddziałach PTT Zarząd Główny zaproponował powstanie osobnej Komisji ds. pracy z młodzieżą, która w swoich szeregach miałaby skupiać ludzi zaangażowanych w ich pracę. ZG ma nadzieję, że pomysł ten spotka się z aprobatą i zaangażowaniem środowiska.

Martyna Ptaszek
.

w trakcie zebrania

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.