Jubileusz 50 lat przewodnictwa Witolda Kubika – 2 kwietnia 2018 r.

Na zaproszenie Witka Kubika, który obchodzi w tym roku jubileusz 50 lat od uzyskania uprawnień przewodnickich, spotkaliśmy się w Poniedziałek Wielkanocy, dzień po jego siedemdziesiątych urodzinach. Około 20 osób reprezentujących Oddział PTT w Bielsku-Białej, Akademickie Koło Przewodników Górskich w Bielsku-Białej, Akademię Seniora, dawnych współpracowników oraz pewnie wiele innych grup (niektórzy reprezentowali równocześnie kilka z nich) dotarło do Schroniska Studenckiego „Rogacz” krótko po jedenastej.
Wspólną biesiadę rozpoczęliśmy od pamiątkowego zdjęcia z jubilatem, po czym zostaliśmy poczęstowani wyśmienitym bograczem. Było okolicznościowe „sto lat” zaintonowane przez Grześka, były pyszne ciasta i wyborne wino. A nade wszystko były opowieści jubilata połączone z pokazem zdjęć z różnych okresów jego życia, okraszone różnymi zabawnymi anegdotami. Na zdjęciach mogliśmy zauważyć zarówno zmieniającą się modę (nie tylko) turystyczną, piękne i niezmieniające się widoki, jak i ludzi – tych znanych nam, jak i innych, z którymi Witek przemierzał górskie szlaki.
Pewnie siedzielibyśmy do wieczora, gdyby nie umówione świąteczne spotkania rodzinne, więc około 15-tej pożegnaliśmy się z jubilatem i ruszyliśmy w stronę parkingu.
Wszystkiego dobrego Witku!

SB
.

część gości wraz z jubilatem Witkiem przed chatką studencką „Rogacz”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło Przewodników, kronika - 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.