„Karpaty” – zajęcia edukacyjne z cyklu „Poznajemy polskie góry: Karpaty, Sudety i Góry Świętokrzyskie” – 5 kwietnia 2022 r.

Drugi dzień zajęć edukacyjnych z cyklu „Poznajemy polskie góry: Karpaty, Sudety i Góry Świętokrzyskie” poświęcony był Karpatom. Uczetnicy zajęć, członkowie Klubu Górskiego „Razem przez świat” poznali najważniejsze pasma Karpat (Beskidy, Pieniny, Tatry), parki narodowe znajdujace się na omawianym obszarze, natomiast główna część zajęć dotyczyła ich najwyższego fragmentu, czyli Tatr. Omówiono szlaki turystyczne, schroniska oraz charakterystyczne obszary w obrębie pasma skupiono się na najwyższych szczytach (Słowacja: Gerlach, Polska: Rysy). Tradycyjnie wykonano też pracę plastyczną, na której zaznaczono wymienione miejsca.

Zachęcam też do zapoznania się z opisem zajęć edukacyjnych „Poznajemy polskie góry: Karpaty, Sudety i Góry Świętokrzyskie” na stronie www.goroterapia.pl.

Robert Słonka

drugi dzień zajęć poświęcony był Sudetom

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.