Klub Górski PTT „Razem przez świat” zdobył srebrną odznakę GOT

Z wielką radością informujemy, że uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej weszli w 2020 roku na 15 szczytów (wzniesień) górskich, aby zdobyć Górską Odznakę Turystyczną Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego kategorii II w stopniu srebrnym. Dokonali tego w trzy miesiące (od 10 sierpnia do 9 października 2020 roku) wędrując po Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Śląskim, Beskidzie Makowskim, Beskidach Orawskich i Pogórzu Gubałowskim.
Statut Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego wymienia wśród celów działania (§ 7) działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością, a dzięki uchwale jaką podjął Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, możliwe jest zdobywanie odznak GOT przez osoby z niepełnosprawnością na bardziej dogodnych warunkach (dzień wycieczkowy wynosi dla nich 3 godziny). Dlatego osoby z niepełnosprawnością mogą nie tylko wędrować po górskich szlakach, ale także wyznaczać sobie coraz to ciekawsze cele turystyczne i potwierdzać ich zdobycie odpowiednimi odznakami.
Zdobycie srebrnej Górskiej Odznaki Turystycznej PTT przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej upamiętnił Dyplom Gratulacyjny, który przekazał uczestnikom ŚDS Pewel Wielka Szymon Baron, Prezes Oddziału PTT w Bielsku-Białej.
Relacje ze wszystkich wycieczek oraz zajęć terapeutycznych prowadzonych w ramach projektu opisane są na stronie http://www.goroterapia.pl.

Robert Słonka

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.