Leskowiec (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży pt. „Biało-czerwone wędrowanie” – 11 listopada 2019 r.

Wędrowanie z okazji Dnia Niepodległości stało się już naszą tradycją. Tegorocznym celem był Leskowiec. Podczas odpoczynków wyśpiewywaliśmy pieśni legionowe, rywalizowaliśmy w przeróżnych konkursach, np. „potyczka legionistów”, czy „slalom rynnowy”. Przede wszystkim jednak cieszyliśmy się pierwszym śniegiem. Dotyczyło to oczywiście głównie dzieci – śnieżki przelatywały co chwila obok nas, a bałwanki powstawały w każdej wolnej chwili.
Kulminacyjnym punktem wędrowania było odśpiewanie Hymnu o 12:00 na szczycie Leskowca (najprawdopodobniej najwyższe n.p.m. w dniu dzisiejszym). Było zjawiskowe, z ogromnym zaangażowaniem, dynamiczne… takie od serca.
Później długie zejście. I pomimo mokrych butów, zmęczenia, z uśmiechem na twarzy do końca, na zasłużony odpoczynek. Nie zostaje nic innego jak tylko napisać DZIĘKUJEMY za „BIAŁO/CZERWONE WĘDROWANIE 2019”.

M.Z.
.

pamiątkowe zdjęcie na Leskowcu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2019, SK PTT "Beskidzkie Powsinogi" przy SP3 w Bielsku-Białej, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach, SK PTT przy LO w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.