„Łeverest Summer Expedition 2019” – wycieczka piesza dla młodzieży – 14 września 2019 r.

14 września 2019 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka SK PTT Diablaki na znajdujący się w dzielnicy Łosień „Łeverest” (390 m n.p.m.).
Wzniesienie to jest najwyższym punktem naszego kochanego miasta Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy wycieczki zameldowali się na zbiórce w liczbie 15 osób, w tym 3 opiekunów (Pani Aleksandra Janikowska, Pan Norbert Owczarek i Pan Piotr Bieńkowski). W całej tej wyprawowej grupie były tylko 4 kobiety.
Zrealizowany został następujący program wycieczki: 8:45 zbiórka przed głównym wejściem do szkoły, następnie wyczerpująca podróż autobusem linii 606, wejście na szlak (którego nie było), wejście na szczyt drogą pierwszych zdobywców, nakręcenie krótkiego filmiku i udanie się w drogę powrotną na przystanek. Po wejściu na wzniesienie nasza grupa miłośników gór zaczęła zaglądać do swych plecaków w poszukiwaniu jedzenia po tym jakże wyczerpującym podejściu. W trakcie pobytu na szczycie operator kamery Krzysztof Nykiel wraz z Panią Janikowską oraz reszta kadry nakręcili krótki filmik o „Łevereście”. Ok. godz. 12:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną na przystanek autobusowy. Tam zaczekaliśmy na autobus linii 606. Pod naszą szkołę wróciliśmy około godz. 12:50.
Pełni wrażeń obiecaliśmy sobie, że jeszcze wrócimy na ten nasz, dąbrowski „Łeverest”.

Jagoda Słoń
.

męska część grupy na „Łevereście”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Diablaki" przy SP18 w Dąbrowie Górniczej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.