„Lourdes – duchowa perła Pirenejów” – prelekcja Wacława Morawskiego – 29 marca 2016 r.

Wtorkowa prelekcja Wacława Morawskiego było pierwszą z dwóch kolejnych, których tematem są sanktuaria maryjne odwiedzone przez naszego kolegę z oddziału w ubiegłym roku. Mieliśmy okazję obejrzeć przygotowany przez Wacka film poświęcony pierwszej części tej podróży, przerywany przez dzisiejszego prelegenta dodatkowymi komentarzami i uzupełnieniami.
W ten sposób mieliśmy na początek okazję zobaczyć z okien autokaru stolicę Francji – Paryż wraz z najważniejszymi zabytkami: katedrą Notre Dame, Łukiem Triumfalnym i Wieżą Eiffla.
Następnie udaliśmy się w podróż do Lourdes, które było głównym tematem dzisiejszej prelekcji. Zobaczyliśmy mnóstwo zdjęć i jak zawsze solidnie opracowanego materiału filmowego dowiadując się zarówno historii tamtejszych objawień i cudownych uzdrowień, jak i ciekawostek historycznych związanych tym miastem. Nie zabrakło też wszystkich charakterystycznych punktów  odwiedzanych przez turystów i pielgrzymów w tym mieście.
Tę część dwuodcinkowego spotkania z naszym kolegą zakończyliśmy w hiszpańskim San Sebastian, gdzie oprócz zdjęć miasta, mogliśmy obejrzeć także piękne fale Zatoki Biskajskiej.

SB
.

w trakcie prelekcji

stopka_gkk

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.