Maciejowa (Gorce) – wycieczka górska dla młodzieży – 18 marca 2023 r.

Sobota, 18 marca 2023 r., przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Z placu targowego w Kozach nasza 34-osobowa grupa wyjechała autokarem do Poręby Wielkiej. Prowadził nas przewodnik Janusz Cepcer.
Wędrówkę rozpoczęliśmy w przysiółku Chlipały, mozolnie wspinając się ścieżką edukacyjną „Wokół Doliny Poręby” w kierunku schroniska PTTK na Starych Wierchach. Choć śniegu jeszcze leżało sporo, wyraźnie widać było nadchodzącą wiosnę. Na wyżej położonych halach zaczęły pokazywać się krokusy.
Gdy dotarliśmy na Stare Wierchy, odpoczęliśmy chwilkę, coś przekąsiliśmy i zakupiliśmy oscypki u pana, który zawsze je tam sprzedaje.
Nasza dalsza droga wiodła za czerwonymi znakami Głównego Szlaku Beskidzkiego w kierunku Maciejowej. W rejonie bacówki PTTK nie było już śladu zimy, za to wspaniale prezentowały się Tatry, Babia Góra i Luboń Wielki.
Zejście do Rabki Zdroju było czystą przyjemnością, połączoną z oglądaniem pięknych, górskich panoram i stopniowym pozbywaniem się kolejnych warstw ciepłej odzieży.
Zdrowo zmęczeni i dotlenieni, pokonawszy dystans ok. 14 kilometrów, dotarliśmy do autokaru, który bezpiecznie zawiózł nas do domu.
Do zobaczenia na kolejnej wycieczce!

S.Cz.-P.

przed bacówką PTTK na Maciejowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.