Magurka Wilkowicka (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 18-19 listopada 2023 r.

W dniach 18-19 listopada odbyła się trzecia w tym roku szkolnym, a pierwsza dwudniowa wycieczka górska SK PTT „Everest”.
W sobotę wybraliśmy się z Wilkowic na Magurkę i docelowo do Chaty pod Rogaczem. Podczas drogi towarzyszyła nam zimowa aura, a ciężki ekwipunek nie ułatwiał wędrówki. Po pokonaniu części trasy, w schronisku na Magurce Wilkowickiej, mieliśmy możliwość odpoczynku i spożycia posiłku. Potem podziwiając piękne pejzaże, pobielone świeżo padającym śniegiem, dotarliśmy do miejsca noclegowego.
Po rozpakowaniu i przebraniu w suche ubrania, rozpoczęliśmy dalszą część naszego programu. Wspólnie przygotowywane posiłki, grill z kiełbaskami, gra w mafię na świetlicy oraz wieczorne zabawy na śniegu sprawiły nam wiele radości. Przed snem obejrzeliśmy film pt. „Everest”, który wywołał u nas wiele emocji.
Noc minęła nam prawie spokojnie.
Następnego dnia chłopcy z naszego Koła przygotowali dla wszystkich smaczne śniadanie, a dziewczynki posprzątały kuchnię. Przed wyruszeniem w drogę powrotną nowi członkowie otrzymali legitymacje naszego Szkolnego Koła PTT.
Wycieczka była bardzo udana, a wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Wspaniale spędziliśmy razem 26 godzin.

BB

młodzież przed schroniskiem PTTK na Magurce Wilkowickiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Everest" przy SP6 Integracyjnej w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.