„Migawki z włoskich miast” – prelekcja Andrzeja Ziółko – 7 marca 2017 r.

Autorem kolejnej wtorkowej prelekcji był członek naszego Oddziału, Andrzej Ziółko. Dobrze nam znany podróżnik, który regularnie zabiera nas w wirtualne podróże tym razem przygotował prezentację o włoskich miastach.
Zdjęcia i filmiki z włoskich miast pochodziły z wyjazdu, który odbył na początku lipca 2012 roku.
Podczas dzisiejszego spotkanie mieliśmy okazję obejrzeć Padwę, Florencję, Sienę, Asyż (pobieżnie) i klasztor na Monte Cassino. Wśród zaprezentowanych ciekawostek warto wspomnieć o świętowaniu tytułu magistra przez absolwentów padewskiego, jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie, czy paradę mieszkańców jednej z dzielnic Sieny, której koń wygrał gonitwę Palio w dniu 2 lipca 2012 r. Andrzej był w tym miejscu dzień później. Niestety, zabrakło czasu inne, równie ciekawe miejsce, które przygotował Andrzej, a więc Rzym, Neapol, Półwysep Gargano czy Wenecję.
Jako zapalonym turystom górskim, niejako na deser, Andrzej zaprezentował jeszcze migawki z przejścia wokół krateru Wezuwiusza, które odbył w kwietniu 2014 r.
I strach pomyśleć, że niewiele brakowało, a dzisiejsza prelekcja nie odbyłaby się… A dlaczego? O tym nie napiszę – trzeba było przyjść we wtorek do lokalu PTT 🙂

SB
.

Andrzej Ziółko w trakcie prelekcji

Andrzej Ziółko w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.