Mogielica (Beskid Wyspowy) – wydarzenie turystyczno-religijne „XV Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa” – 18 kwietnia 2014 r.

Już po raz piętnasty koledzy z Oddziału PTT „MKG Carpatia” w Mielcu zorganizowali Wielkopiątkową Drogę Krzyżową na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę.
Z Bielska-Białej wyjechaliśmy busem o 6:30, by przed dziewiątą dotrzeć do Jurkowa. Oprócz busa, z naszego Oddziału wybrały się także dwa samochody, w tym przedstawiciele Koła PTT w Kozach.
Wydarzenie turystyczno-religijne jakim jest wspólne przejście niebieskim szlakiem z Jurkowa na szczyt Mogielicy wraz z rozważaniami Drogi Krzyżowej przyciągnęło w tym roku przeszło 230 osób z Oddziałów PTT w Bielsku-Białej, Krakowie, Łodzi, Mielcu, Nowym Sączu i Tarnowie, a także osoby indywidualne.
Mając na uwadze jubileusz tego wydarzenia, na szczycie Mogielicy, prezes Oddziału PTT w Mielcu, Jurek Krakowski, wręczył piękne czerwone róże najstarszym i najmłodszym uczestnikom XV Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej. Najstarszym uczestnikiem był 88-letni Zdzisław Krzyżanowski, emerytowany lekarz z Nowego Sącza, który w świetnej kondycji dotarł na szczyt, a najmłodszymi dziećmi, które pokonały na własnych nogach całą trasę były Anielka i Zosia z naszego Oddziału.
Po krótkim odpoczynku pod krzyżem papieskim poniżej szczytu, wszyscy zeszliśmy zielonym szlakiem na Przełęcz Rydza-Śmigłego, skąd powróciliśmy do Bielska-Białej, by już w rodzinnym gronie spędzić Święta Wielkiej Nocy.

SB
.

nasza grupa przy krzyżu papieskim poniżej szczytu Mogielicy

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.