Mosorny Groń (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 14 maja 2022 r.

14 maja wczesnym rankiem razem z p. Anią, p. Pauliną oraz przewodnikami p. Januszem i p. Tomkiem udaliśmy się w rejon Babiogórskiego Parku Narodowego. Naszym zadaniem było posprzątanie szlaku na Halę Śmietanową i Mosorny Groń. Pogoda pomimo czwartkowego i piątkowego zachmurzenia zapowiadała się pogodnie.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od parkingu na Krowiarkach, gdzie przewodnik opowiedział nam historie związane z dwoma umieszczonymi tam pomnikami – pamięci Jana Pawła II oraz upamiętniający katastrofę lotniczą na Policy, w okolicy Skawicy. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu na szlaku było niewiele śmieci, nasza wędrówka była raczej skierowana na podziwianie przyrody i rozmowy.
Kilka razy mieliśmy okazję zobaczyć ośnieżony jeszcze szczyt Babiej Góry oraz w oddali Pilska. Pierwszy, pomimo znacznej odległości pomiędzy nami, był „na wyciągnięcie ręki”, każdy z nas zrobił mnóstwo zdjęć, a na Cylu Hali zdjęcie grupowe z Babią w tle, oczywiście z Marcelinką p. Ani.
Kilka razy podczas wędrówki nasi przewodnicy specjalnie zatrzymywali grupę, aby oowiedzieć ciekawą historię albo pokazać coś interesującego przyrodniczo. Nauka w taki sposób przekazana na pewno pozostanie na dłużej.
Super wycieczka, super pogoda, super towarzystwo – chcemy więcej!

L/A/M

z widokiem na Babią Górę

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach, Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.