„Na bałkańskich wierchach” – prelekcja Szymona Barona i Łukasza Gierlasińskiego – 5 czerwca 2014 r.

Spotkania „…z pierwszej ręki” mają na celu możliwość prezentowania przez pasjonatów wędrówek swoich relacji z podróży i wycieczek. Nie tylko tych egzotycznych i dalekich, ale i tych bliższych, wynikających z zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.
5 czerwca 2014 roku ten cykl spotkań w Pałacu Czeczów w Kozach zapoczątkowała prelekcja Szymona Barona i Łukasza Gierlasińskiego pt. „Na bałkańskich wierchach”.
Szymon i Łukasz zaprezentowali kilkadziesiąt zdjęć z wyprawy na Bałkany zorganizowanej w 2013 roku, podczas której zdobyli najwyższe szczyty Czarnogóry (Zla Kolata), Kosowa (Djeravica), Macedonii i Albanii (Korab), Grecji (Olimp, a dokładniej jego wierzchołek o nazwie Mitikas), europejskiej części Turcji (Mahya Dagi) i wreszcie Bułgarii (Musala). Warto wspomnieć, że 5 z tej szóstki szczytów mierzyło ponad 2500 m n.p.m.- co daje pojęcie o skali wyzwania jakie sobie postawili uczestnicy wyprawy trwającej 11-cie dni. Prelegenci omówili też kontekst kulturowy i towarzyski podróżowania po tych krajach, barwnie opowiadając o spotkanych osobach i przeżytych zdarzeniach.
Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania (42 osoby) są zadowoleni z tak spędzonych chwil i od września będą brali udział w kolejnych prelekcjach „…z pierwszej ręki”. Zapraszamy.

MZ

P.S. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania Dyrekcji Domu Kultury w Kozach.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.