„Na szczytach i w dolinach Beskidów” – ukazała się nowa książka Roberta Słonki

Miło nam poinformować, że ukazała się nowa książka członka naszego Oddziału Roberta Słonki pt. „Na szczytach i w dolinach Beskidów”. Patronat nad książką objął Oddział PTT w Bielsku-Białej.
Książka Roberta opisuje wędrówkę przez Beskidy zgodnie z przebiegiem Głównego Szlaku Beskidzkiego. Znajdziemy tam subiektywną charakterystykę poszczególnych pasm górskich, dzieje obiektów turystycznych, oraz odkrywanie śladów historii ukrytych w górach. Szczególnie podkreślone zostały dzieje zagospodarowania polskich gór przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. Sporo dowiedzieć się można o historii powstania organizacji, roli oddziału babiogórskiego TT w rozwoju turystyki beskidzkiej, relacjach z niemieckimi turystami zrzeszonymi w Beskidenverein, oraz o najważniejszych osobach związanych z turystyką w polskich Beskidach. Głównym przesłaniem książki jest ukazanie piękna górskiego świata, zachęcanie do karpackich wędrówek, oraz promowanie wiedzy o Polskim Towarzystwie Tatrzańskim.
Na zachętę publikujemy fragment wstępu: (…) Podstawowy tekst, który nazwałem „Na szczytach i w dolinach Beskidów” powstał podczas mej wędrówki przez góry, lecz później został przeze mnie mocno dopracowany do obecnej formy. Szlak, który przemierzyłem w ciągu dwudziestu dwóch dni, trzymał się w zasadzie Głównego Szlaku Beskidzkiego, lecz nie jest to absolutnie przewodnik po tym trakcie. Starałem się zawrzeć w nim wszystko to, co „nachodziło mnie”, lub lepiej – „wchodziło do mnie” podczas wędrówki i bardziej jest to opis mojego wnętrza, które w określony sposób reaguje na piękno górskiego świata niż świadomie skrojony informator turystyczny (…). Opisałem na jej kartach moje doświadczenie wędrówki, oraz zawarłem w niej to, co dla mnie w górach jest najważniejsze.
Osoby zainteresowane nabyciem prosimy o kontakt bezpośrednio z Robertem Słonką. Dane kontaktowe znajdziecie w zakładce Nasi przewodnicy.

SB

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.