Odeszła Bogumiła Sadlik

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 27 listopada 2023 r. w wieku zaledwie 46 lat odeszła od nas na zawsze ś.p. Bogumiła Sadlik.

Bogumiła Sadlik była aktywną turystką górską i przewodniczką górską beskidzką, która z ogromnym zaangażowaniem dzieliła się swoją pasją z młodzieżą.
Urodziła się 21 marca 1977 r. w Międzybrodziu Bialskim. Z wykształcenia była nauczycielem matematyki i informatyki. Przez niemal 25 lat pracowała w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Rybarzowicach, gdzie była też opiekunką Rady Samorządu Uczniowskiego.
Przez wiele lat, jako przewodnik i nauczyciel, prowadziła Szkolne Koło Turystyczne, które w dniu 11 stycznia 2018 r. przekształciło się w Szkolne Koło PTT „Krokus” przy naszym Oddziale. Zawsze chętnie uczestniczyła w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”, rajdach powiatowych oraz organizowała wycieczki dla członków Koła. Była niezwykle życzliwa i oddana wszystkiemu, co robiła. W 2022 r. sama wstąpiła do Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Była też członkiem Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, w którym od początku wznowienia działalności gniazda w Gminie Czernichów, zaangażowała się w działalność sekcji turystycznej. Każda wycieczka „Sokoła” w góry była realizowana dzięki jej zaangażowaniu.
Jeszcze dwa dni temu przesyłała nam informacje o październikowej wycieczce SK PTT, a dzisiaj nad ranem niespodziewanie odeszła na drugą stronę niebiańskiej grani.

Ostatnie pożegnanie Bogumiły Sadlik odbędzie się 29 listopada 2023 r. (środa) o godz. 13:30 w kościele pw. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.

Cześć Jej Pamięci!

Zarząd Oddziału

Bogumiła Sadlik

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.