Odszedł Janusz Machulik

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 4 listopada 2023 r. odszedł od nas na zawsze ś.p. Janusz Machulik – członek Oddziału PTT w Bielsku-Białej w latach 2001-2012, następnie członek Oddziału Karpackiego PTT w Łodzi, wieloletni działacz PTT.

Janusz Machulik urodził się 15 marca 1947 r. w Radlinie na Górnym Śląsku. Z wykształcenia był mgr inż. geologiem górnictwa węgla. Był też specjalistą w dziedzinie organizacji i zarządzania.
Po studiach, w 1972 r. rozpoczął pracę w Kopalni Węgla Kamiennego w Radlinie jako sztygar zmianowy. Następnie pracował w Instytucie Badań Systemowych PAN w Warszawie, ściśle współpracując z prof. Janem Stachowiczem z Politechniki Śląskiej (także członkiem PTT). Był autorem i współautorem kilkunastu publikacji i prac badawczych z zakresu struktur organizacyjnych i kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa, a także problemów zmian organizacyjnych i kontrolingu w procesach zarządzania.
Był turystą górskim. Do Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Bielsku-Białej wstąpił w pierwszym półroczu 2001 r. W latach 2008-2012 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Oddziału PTT w Bielsku-Białej, rezygnując z niej wraz z przeniesieniem swojego członkostwa w PTT do Oddziału Karpackiego w Łodzi. W oddziale tym od 2017 r. do śmierci pełnił funkcję członka Sądu Koleżeńskiego.
W ramach działalności ogólnopolskiej dał się poznać jako wytrwały propagator ochrony swojszczyzny oraz wieloletni przewodniczący i członek Komisji Historycznej. Był autorem licznych artykułów na tematy związane z historią turystyki i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, które były publikowane w „Co słychać?”, „Pamiętniku PTT” i „Płaju”. Posiadał unikalny w skali kraju zbiór odznak organizacyjnych TT i PTT, będącym przy tym  miekwestionowanym specjalistą i ekspertem w tej dziedzinie. W latach 2007-2010 był członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej PTT, w latach 2010-2016 pełnił funkcję członka Prezydium ZG PTT, a w latach 2016-2019 członka Zarządu Głównego PTT.
Był też członkiem Towarzystwa Karpackiego.
Za działalność w Polskim Towarzystwie Tatrzańskim został wyróżniony złotą odznaką PTT z kosówką (2016), z kolei za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji turystyki w Polsce został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2016).

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe ś.p. Janusza Machulika odbędą się 9 listopada 2023 r. (czwartek) w kościele pw. św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Rudzie Śląskiej – Wirku o godzinie 10:00, po czym nastąpi złożenie urny na ,,nowym” cmentarzu (wejście od ul. Magdziorza, za kościołem).

Cześć Jego Pamięci!

Zarząd Oddziału

Janusz Machulik, 2007 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.