Pilsko (Beskid Żywiecki) – biwak zimowy – 22-23 lutego 2020 r.

Do tradycji już należy organizowanie biwaku zimowego w ostatni weekend lutego, aby spotkać się na Hali Miziowej i wspólnie wejść na szczyt Pilska (zachód i wschód słońca). Uczestnikami imprezy byli członkowie Oddziału PTTK-KTW Bielsko-Biała i Oddziału PTT w Bielsku-Białej. W tym roku spotkała się grupa 18 osób, głównie z Oddziału PTT.
Namioty ustawiono w pobliżu schroniska PTTK na Hali Miziowej (8 osób), a pozostali zakwaterowali się na nocleg w schronisku. W sobotę szczęśliwie była dość dobra widoczność, czasami nawet było słonecznie. Na zachód słońca z Pilska jedni wyruszyli z nartami, inni w rakach. Widoczne były Tatry, Babia Góra i pozostałe pasma górskie. Po sesji zdjęciowej powrót na Miziową, jedni do namiotów, drudzy do schroniska.
Wieczorem wszyscy razem spotkali się w schronisku, przy jednym połączonym stole. Potem odbyły się koleżeńskie rozmowy i wszelakie poczęstunki uczestników imprezy.
Prognozy na drugi dzień nie były optymistyczne: całkowite zachmurzenie, mgła i silny wiatr. Nie zniechęciło to niektórych pań, aby rano o 5.00 wejść na szczyt Pilska (w tym rejonie górskim pogodowo wszystko jest możliwe). Niestety, nie było żadnej widoczności, a wiatr był o wiele silniejszy, niż dnia poprzedniego.
Rano do tradycji należało odśpiewanie „Kiedy ranne wstają zorze” i wspólne śniadanie w schronisku. Po tym biwak oficjalnie się zakończył pozostawiając w pamięci wspaniałe chwile w gronie wyjątkowych ludzi.

R.G.
.

tradycyjne wyjście na szczyt Pilska na zachód słońca

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.