Potrójna (Beskid Mały) – wycieczka górska – 20-21 lutego 2010 r.

W dniach 20-21 lutego 2010 r. członkowie i sympatycy bielsko-bialskiego Oddziału PTT uczestniczyli w wycieczce szlakami Beskidu Małego. Na początek zwiedziliśmy kaskadę rzeki Soły od Czańca do Oczkowa, gdzie podziwialiśmy malownicze jeziora w zimowej scenerii. Następnie udaliśmy się do wsi Kocierz, skąd rozpoczęliśmy drugą część naszej wycieczki.
W Kocierzu obraliśmy kierunek na Potrójną. Po drodze dobry humor dopisywał nam na całego – co jakiś czas któryś z nas lądował w śniegu, a także uczestniczyliśmy w „bitwach na śnieżki”. I tak późnym popołudniem dotarliśmy do „Chatki pod Potrójną”, gdzie zaplanowaliśmy nocleg.
Już na miejscu, tradycyjnie, „Chatkowy” przywitał nas „na misia” i zaprosił do środka. Chwilę później dowiedzieliśmy się, że tego wieczoru w chatce zorganizowano pierwsze spotkanie klubowiczów forum Beskidu Małego. Do późnych godzin wieczornych słychaliśmy muzyki, a także braliśmy czynny udział w dyskusji na temat turystyki w Beskidach.
Następnego dnia, po solidnej jajecznicy na śniadanie, wybraliśmy się na Potrójną i spacer po okolicznych szlakach, po czym udaliśmy się w drogę powrotną.

TW

przed Chatką pod Potrójną

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2010. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.