Przełęcz Karkoszczonka (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla dzieci pt. „Spotkanie z Mikołajem” – 10 grudnia 2023 r.

Początek grudnia w bielskim oddziale PTT przynosi zawsze ważne wydarzenie dla wszystkich dzieciaków. To spotkanie z Mikołałem, które tradycyjnie organizowane jest na Przełęczy Karkoszczonka. 10 grudnia 2023 r. w prawdziwie zimowej atmosferze na Mikołaja, aniołki… i złośliwego diabełka czekało około 50 dzieciaków.
Zanim młodzi turyści wyruszyli w góry, w pracowni świętego Mikołaja już od kilku dni Kasia i Tosia pakowały paczki, które w niedzielny poranek dzielne reniferki w mikołajowych saniach zawiozły wprost na przełęcz. Te renifery nosiły imiona: Kasia, Kasia, Jacek, Paweł, Sebastian i Wojtek.
Od godziny 9 w stronę gościnnej Chaty Wuja Toma wyruszały rodziny z dziećmi, które chciały spotkać Mikołaja. Jedni indywidualnie, inni w grupach. Ostatni wystartowali ze Szczyrku Biłej około 10:30. W tę stronę przywędrowała też silna grupa ze Szkolnego Koła PTT „Everest” przy Szkole Podstawowej nr 6 Integracyjnej w Bielsku-Białej, prowadzona przez dwóch diabełków, Jarka i Bartka.
Punktualnie o 11 do dzieci wybiegł diabeł Szymek, który po krótkim droczeniu się z najmłodszymi i ich rodzicami przyznał, że dzieci są bardzo grzeczne, a niegrzecznych można szukać tylko wśród dorosłych. Wkrótce do diabełka dołączyły dwa aniołki, Kasia i Monika, z którymi ćwiczyliśmy i śpiewaliśmy mikołajkowe piosenki.
W końcu ruszyliśmy na poszukiwanie Mikołaja, którego udało się odnaleźć niedaleko przełęczy. Dźwięk dzwoneczków zwiastował, że Mikołaj jest blisko. W tej roli wystąpił podobnie jak w poprzednich latach Wojtek. Po krótkim powitaniu i upewnieniu się, że dzieci były grzeczne, zaczął rozdawać prezenty. Była to też okazja do wspólnych zdjęć z Mikołajem i jego drużyną. Na to wszyscy czekaliśmy!
Na koniec zeszliśmy do Chata Wuja Toma, gdzie miło spędziliśmy czas pijąc gorącą czekoladę i jedząc frytki oraz pyszne ciasta. Nie zabrakło też zjeżdżania na sankach z pobliskiej górki, bo jak pokazuje historia, nie zawsze podczas Mikołajek góry są przykryte śnieżną pierzynką.
W okolicy południa wszyscy ruszyli w drogę powrotną do domów.

SB

część uczestników „Spotkania z Mikołajem”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Everest" przy SP6 Integracyjnej w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.