Przełęcz Karkoszczonka (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla dzieci pt. „Spotkanie z Mikołajem” – 2 grudnia 2018 r.

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Bielsku-Białej odbyła się wycieczka dla najmłodszych członków i sympatyków Oddziału wraz z opiekunami pt. „Spotkanie z Mikołajem”. W spotkaniu wzięło udział około 20 osób, w tym 9 dzieci.
Wędrówkę rozpoczęliśmy z ostatniego przystanku autobusowego w Szczyrku Biłej, skąd z nogi na nogę powoli szliśmy w stronę Chaty Wuja Toma. Na miejscu wypiliśmy herbatę, chwilkę posiedzieliśmy i wyruszyliśmy na Przełęcz Karkoszczonkę w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Zamiast Mikołaja na szlaku w pierwszej kolejności przywitał nas diabeł, a raczej diablica. A Mikołaja jak nie było, tak nie było. No to poszukiwania trwały nadal. Rozglądając się po krzakach i zaroślach nagle zobaczyliśmy osobę Mikołaja. Zmęczony podróżą odpoczywał na pieńku. Na przywitanie wyrecytowaliśmy wierszyk, którego nauczyła nas diablica ,,Mikołaju Święty, pocałuj mnie w pięty”. Każde dziecko otrzymało paczkę od Mikołaja.  Nie obeszło się również bez odśpiewania 100 lat Pani Celinie, która w dniu 6 grudnia będzie obchodzić urodziny. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcia.
Pożegnaliśmy się z Diablicą i Mikołajem i udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka trwała około 2,5 godziny. Według mnie i większości osób, które były obecne na wycieczce, warto było wybrać się na dzisiejszą wycieczkę. Do zobaczenia za rok na kolejnym „Spotkaniu z Mikołajem”.

Paweł Talik
.

uczestnicy „Spotkania z Mikołajem”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.