Przełęcz Karkoszczonka (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla dzieci pt. „Spotkanie z Mikołajem” – 3 grudnia 2017 r.

Spotkaliśmy się na parkingu w Szczyrku Biłej z dużą grupą dzieciaków. Gdy wszyscy dotarli, ruszyliśmy w górę ciągnąc sanki. Było dużo śniegu i lodu. Po dojściu do schroniska „Chata Wuja Toma”, wszystkie dzieci poszły pozjeżdżać z górki. Było wesoło. Nasze rękawiczki szybko były mokre.
O 10-tej weszliśmy na Przełęcz Karkoszczonka, by poszukać Świętego Mikołaja. Nie było trudno go znaleźć, lecz w nocy elfy obcięły mu brodę. Potem daliśmy mu saneczki, by miał gdzie usiąść, bo był zmęczony, a Święty Mikołaj po kolei rozdawał prezenty. Dzieci dostawały słodycze, a dwóch dorosłych – pan Tadek i Tomek po rózdze. Chyba byli niegrzeczni w tym roku.
Po zrobieniu wspólnego zdjęcia poszliśmy do schroniska na ciepłą czekoladę i szarlotkę lub frytki. Spod schroniska, aż do parkingu zjechaliśmy na sankach.
Dziękujemy pani Kasi za przygotowanie tego spotkania, a panu Markowi za wcielenie się w Świętego Mikołaja.

Zosia B. (8 lat)
.

uczestnicy spotkania z Mikołajem

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Przełęcz Karkoszczonka (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla dzieci pt. „Spotkanie z Mikołajem” – 3 grudnia 2017 r.

  1. Kasia pisze:

    Organizować takie wyjście w góry dla tak licznej grupy dzieci to sama przyjemność 🙂 Do zobaczenia za rok mam nadzieję, że jeszcze w większym gronie!!!

  2. Ewa Janicka pisze:

    Świetna impreza. Dziękuję Organizatorom i Mikołajowi, że zechcieli zorganizować takie spotkanie. Udało mi się „wyciągnąć’ z domu nawet te dorosłe dzieci. Wszyscy fajnie się bawili, a sceneria i śnieg były dopełnieniem doskonałej zabawy.
    Pozdrawiam Babcia Ewa