Przełęcz Karkoszczonka (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla dzieci pt. „Spotkanie z Mikołajem” – 5 grudnia 2021 r.

Szósty grudnia dopiero jutro… Ale my już nie mogliśmy doczekać się na Świętego Mikołaja i poszliśmy go poszukać w górach, a dokładnie na przełęczy Karkoszczonka. Jeśli mnie pamięć nie myli, juz od siedmiu lat wybieramy się w to samo miejsce i zawsze udaje się nam spotkać Mikołaja, który obdarowuje nas słodkimi prezentami.
Dzisiaj również udało nam się Go spotkać i to w jakiej zimowej aurze. Dzyń, dzyń, dzyń… Ku miłemu zaskoczeniu pojawiły się też miłe aniołki i trochę groźny diabeł, który nauczył nas wierszyka „Mikołaju Święty, pocałuj mnie w pięty”. Na szczęście aniołki upomniały diabełka i nauczyły dzieci dobrej wersji wierszyka „Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty”, bo Mikołajowi na pewno byłoby smutno . Ufff.
Święty Mikołaj przy pomocy aniołów i diabełka obdarował każde dziecko paczuszką. Nie obyło się również bez wspólnego grupowego zdjęcia z „mikołajową ekipą” i odśpiewania kolędy. Pożegnaliśmy się z Mikołajem, diabłem i aniołami. A potem z górki na pazurki na saneczkach, jabłuszkach i jak się tylko dało zjechaliśmy do Chaty Wuja Toma na ciepłą czekoladę i słodki poczęstunek. W miłej świątecznej atmosferze, przy wspólnych rozmowach i gwarze najmłodszych dzieci, delektowaliśmy się ciepłym napojem i cieszyliśmy ze spotkania z Mikołajem.
Jeszcze jedna ważna rzecz się wydarzyła podczas „Spotkania z Mikołajem”. Mianowicie 3,5-letnia Ola Kudelska otrzymała legitymację członkowską PTT. Brawoooo dla Oli.
Ciężko było nam się zebrać do wyjścia, ale ludzi przybywało, więc trzeba było zwolnić miejsce i udać się na dół na parking do Szczyrku Biłej. Dla niektórych droga w dół nie była łatwa do pokonania. Buty się ślizgały, wózek w dół ciągnął, a ci na saneczkach mieli się najlepiej i najbezpieczniej. Było pięknie, dzięki zimowemu krajobrazowi i miłej, ciepłej atmosferze, jaka się wytworzyła po spotkaniu z Mikołajem. Dziękuję tym, którzy przygotowali „Spotkanie z Mikołajem” oraz wszystkim dzieciom, rodzicom, babciom, dziadkom – członkom i sympatykom PTT, którzy dzisiaj przybyli.
Do zobaczenia za rok!!! Ho! Ho! Ho! Wesołych Świąt! 

Frytka

uczestnicy spotkania z Mikołajem

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.